Nainen katsoo hymyillen miestä, kummallakin on huomiovaatteet

Haluatko tavoittaa jonkun Mustankorkean avainhenkilöistä? Koskeeko kysymyksesi jätekuljetuksia, henkilöstöasioita tai kenties jätekeskuksen toimintaa? Autamme sinua mielellämme. Tässä yhteystietomme, ole hyvä.


Johtaminen

Esko Martikainen

toimitusjohtaja
p. 040 724 8744
esko.martikainen@mustankorkea.fi

  • yhtiön toiminnan vastuu ja kehittäminen

Asiakaspalvelu ja viestintä

Nainen katselee kameraan hymyillen. Takana näkyy vihreää toimistoseinää.

Piia Aho

viestintä- ja asiakkuuspäällikkö
p. 040 778 7248
piia.aho@mustankorkea.fi

  • asiakaspalvelu, neuvonta, koulutus ja viestintä

Leena Hattunen

asiakaspalveluesimies
p. 050 575 2772
leena.hattunen@mustankorkea.fi

  • tiimiesihenkilö, kotien jätehuolto ja asiakaspalvelu

Päivi Peltola

viestinnän asiantuntija
p. 044 077 5066
paivi.peltola@mustankorkea.fi

  • viestintä ja neuvonta

Kuljetus ja logistiikka

Antti Anhava

logistiikkapäällikkö
p. 045 149 0763
antti.anhava@mustankorkea.fi

  • jätekuljetukset, palvelupisteet

Hallinto

Tiina Pakarinen

talous- ja hallintopäällikkö
p. 050 491 1469
tiina.pakarinen@mustankorkea.fi

  • talous-, henkilöstö- ja tietohallinto sekä konserniraportointi

Taira Matilainen

henkilöstöpäällikkö
p. 050 468 9932
taira.matilainen@mustankorkea.fi

Jani Ranta

ICT-palvelupäällikkö
p. 050 432 8878
jani.ranta@mustankorkea.fi

  • tietohallinto

Jätteen käsittely

Mies katsoo kameraan, takana näkyy vihreä sähkölaitteiden jätekontti.

Jorma Palmu

yksikön päällikkö
p. 050 441 6914
jorma.palmu@mustankorkea.fi

  • jätekeskuksen toiminnot ja kehittäminen

Eveliina Kirmanen

palvelupäällikkö (lajittelupiha ja Laukaan pienjäteasema)
p. 040 771 7494
eveliina.kirmanen@mustankorkea.fi

MIes katsoo pipo päässä ja huomivaatteissa vienosti hymyillen kameraan

Timo Kautto

laitospäällikkö (biokaasulaitos)
p. 040 761 6493
timo.kautto@mustankorkea.fi

Miika Reili

laitospäällikkö (kompostointilaitos)
p. 040 038 9619
miika.reili@mustankorkea.fi


Ympäristö ja turvallisuus

Mari Rautio

laatu-, turvallisuus- ja ympäristöpäällikkö
p. 050 465 2651
mari.rautio@mustankorkea.fi

Haluatko lukea lisää?

Miehet katsovat tietokoneen ruutua. Kaikilla on päällään huomiovaatteet, yhdellä miehellä on kädessään kännykkä, jolla hän osoittaa ruutua.

Automaatio auttaa kehittämään tietoturvaa – kun ihmisen toiminnan merkitys pienenee, myös riskit vähenevät

Mustankorkealla on tehty viime vuosien aikana rutkasti töitä tietoturvan eteen. Olemme uusineet it-infraa, kuten palvelin- ja verkkolaitteita, ja…

Mies seisoo keskellä leikattua pajupusikkoa huomiovaatteet päällään. On aurinkoinen kevätpäivä.

Tomi selvitti, voisiko suljettua jätteen loppusijoitusaluetta hyödyntää aurinkovoiman tuotannossa

”Aina pitää tutkia erilaisia mahdollisuuksia ja miettiä, miten toimintaa voisi kehittää”, Mustankorkean yksikönpäällikkö Jorma Palmu toteaa. Oman tutkimustyön…